Ízületi Guna MD terápia
Guna MD terápia hatásmechanizmusa
A Guna MD terápia új lehetőség a mozgásszervi fájdalmak konzervatív, tehát műtét nélküli kezelésében. A Guna MD injekció nem tartalmaz a hagyományos értelemben vett fájdalom csillapítót, sem szteroidot, sem más fájdalom ill. gyulladáscsökkentőt, mégis számos országra kiterjedő vizsgálat alapján hatékonynak bizonyult mozgásszervi panaszok kezelésében. Az előbb említettek miatt érdemi mellékhatástól nem kell tartani, kivéve a bármely szúrásnál előforduló apróbb bevérzést és esetleges fertőzés veszélyt. A megfelelő higiénés szabályok betartása és az egyszer használatos, steril tű-fecskendő alkalmazása mellett azonban praxisunkban fertőzés még nem fordult elő.
A Guna MD terápia során a kollagén adását gyakran kombináljuk az alternatív gyógyászat több módszerével: az akupunktúrával, a bioinformációs homeopátiás eljárással.
-
A homeopátiás összetevők a kezelt ízület, izom, ideg regenerációját segítő bioinformációs hatóanyagok.
-
A Guna MD injekció kollagén összetevője kiegészíti a kötőszövetek saját kollagén termelését, ezzel segítve a jobb minőségű rostrendszer megújulását. Élelmiszerekkel általában kevés kollagén jut a szervezetünkbe, mivel ez, az egészséges kötőszöveti rostok felépüléséhez nélkülözhetetlen alapanyag porcokban, ínakban, kocsonyában, zselékben található meg.
Guna MD terápia alkalmazása
A panaszok függvényében akár több speciális biológiailag aktív Guna MD terápiás ampullát elegyítve, nagyon vékony injekciós tűvel, gyakorlatilag a bőr alá adott egyenként 0,1-0,3 ml-t adunk a fájdalmas terület köré több szúrásból. A Guna MD terápia leggyakrabban akupunktúrás pontokban történik, általában a panasz közvetlen környezetében, néha azonban távoli meridián pontokban is.
A Guna MD injekció adása leginkább kúraszerűen ajánlott, kezdetben hetente 2x, majd heti 1x szúrunk. Általában 5-6 kezelés jelentős javulást eredményez, de előfordul, hogy már 1-2 injekció elegendő, időnként azonban 8-10-re is szükség lehet, a panaszok fennállásának és súlyosságának függvényében.
Milyen problémák esetében javasolt a Guna MD kezelés?
-
gerinc eredetű panaszok (porckorong elváltozások, lumbágó, isiász)
-
nagy ízületek fájdalma (váll, könyök, csukló, csípő, térd, boka)
-
kis ízületi problémák (kéz ujjak kopásos, vagy gyulladásos faájdalmai)
-
izom (rossz tartás, stress, sport sérülések)
-
és ideg eredetű fájdalmak (porckorong sérv, nyomási károsodás)
Guna MD terápia és… komplex kezelések
A panaszok súlyosságának, fennállásuk időtartamának és eredetük függvényében gyakran alkalmazzuk a Guna MD kezelést kombinációban. A leggyakoribb komplex kezelések a következők:
-
mozgásterápia, azaz passzív gyógytorna a legtöbb mozgásszervi fájdalom esetében alapkezelésnek számít, a tornát pedig gyakorta kombináljuk megelőző lazító célzatú masszázzsal
-
kopásos és gyulladásos eredetű fájdalmakban gyakran saját vér PRP kezeléssel együtt alkalmazzuk a Guna MD injekciót, ilyenkor az ízületbe is adunk belőle a vérlemezkében gazdag plazmával együtt
-
mivel a Guna MD terápia részben akupunktúrás pontokon történik, gyakran használjuk egyéb pontok akupunktúrás szúrásával együtt
-
a Guna MD kötőszöveti lazító és a Taping technika hajszál és nyirok ér keringést javító hatása kiválóan kombinálható egymással
-
egyéb kombinációk: fiziko terápia, egyedi talpbetét