A benőtt köröm kezelése otthon
A benőtt köröm köröm sebészeti rendelőben vagy pedikűrös szalonban történő kezelése a gyógyulás felé vezető út első lépése. Mivel a benőtt köröm kiújulási gyakorisága igen magas, feltétlenül szükséges, hogy a megelőzésben otthon a páciens is aktívan részt vegyen.
Lássuk mik a benőtt köröm otthon történő kezelése legfontosabb szempontjai:
Benőtt köröm enyhe panaszokkal:
Ha még nem alakult ki váladékozó, lüktető fájdalommal és vadhús képződéssel járó gyulladás kicsit hosszabb ideig próbálkozhatunk a benőtt köröm otthon történő kezelésével, amikor is a későbbiekben leírtak napi rendszerességgel való végzése javasolt. Esetleg érdemes néhány napig kipróbálni a szegfűszeg illóolajat. Ez egy igen erős gyulladás csökkentő hatású készítmény, melyet a benőtt, gyulladt köröm széléhez kell cseppenteni naponta 1-2 ízben. Az olaj drogériákban, bioboltokban kapható.
Benőtt köröm sebészeti beavatkozás után történő kezelése otthon:
A kiújulás megelőzése céljából a benőtt köröm esetén fontos a gondos lábhigiene. A tisztálkodás mellett érdemes otthon hetente 1-2 alkalommal, kellemes meleg vízben lábat áztatni. Műszálas zokinit ne viseljünk. A lábujjak rendszeres összetorlódásának megakadályozására a kezelés részeként számítógépes talpvizsgálat alapján készített egyedi talpbetét folyamatos viselése szükséges. A betétet otthon is hordani kell! A lábak rehabilitációs kezelése sem hagyható el az otthon végzendők palettájáról. Ez a boltozatok megemeléséért felelős izmok karbantartása miatt szükséges. A javasolt gyakorlatokat gyógytornászunk 1-2 alkalom alatt betanítja egy fél órás egyéni foglalkozás keretében.
Szigórúan tilos azonban a gyulladt területet otthon megszúrni, vagy bármilyen eszközzel belenyúlni! Nem javasoljuk a benőtt köröm sarkainak, széleinek otthon történő kivágását! Ezek több bajt okozhatnak, mint amennyi eredménnyel kecsegtetnek. Súlyos felülfertőzés lehet a következmény, aminek a kezelése később komoly problémát okoz.